topení, voda, plyn

nevyhazujte peníze zbytečně

úvodní strana / topení, voda, plyn / nevyhazujte peníze zbytečně

Jak ušetřit peníze:


Neplaťte zbytečně peníze za projekt pro stavební povolení, který je často pro realizaci naprosto k ničemu!
 
Pokud totiž za takový projekt zaplatíte, nebo jste snad již zaplatili, zpravidla budete v průběhu realizace donuceni zvolit jednu ze dvou možností:
 
  1. zaplatíte znovu a pravděpodobně více než poprvé a to za projektovou dokumentaci ve stupni „prováděcí dokumentace“ – zaplatíte tedy dvakrát!
  2. pokusíte se sehnat firmu, která vytápění zhotoví bez pořádného prováděcího projektu – a zde je velmi reálné, že výsledek bude žalostný, nebo sice zdánlivě v pořádku, ale přesto po stránce tepelné pohody, komfortu obsluhy a především úspornosti provozu bude velmi daleko od stavu, kde by se mohl nacházet, kdyby byl zpracován řádný a úplný projekt ve stupni „prováděcí dokumentace“ se všemi potřebnými výpočty.
Obě volby jsou tedy špatné volby, přináší často nečekané komplikace a především stojí zbytečné peníze.
 

Rozvedeme to ještě více:
Projekty pro stavební povolení jsou z drtivé většiny zpracovány jednoúčelově právě pro stavební povolení a velmi často se nedají použít jako prováděcí dokumentace. Projekt pro stavební povolení zpravidla neobsahuje hydraulický výpočet soustavy, nastavení regulačních prvků, návaznosti mezi profesí topení a elektro nebo MaR (měření a regulace) a spoustu dalších užitečných informací. Často se až v průběhu stavby zjistí, že navržený kotel není vhodné použít, tepelné čerpadlo musí být větší, nebo menší, nebo zcela jiného typu, podlahovka nebo hydraulika není spočítaná vůbec  a není jasné jak hustě tedy mají být topné smyčky instalovány, často jsou i radiátory předimenzované nebo navržené jenom tak, aby odpovídaly celkovému výkonu kotle atd. Topné soustavy zhotovené podle projektů pro stavební povolení mají podle našich zkušeností zpravidla velmi daleko do optimalizovaného úsporného provozu.
 
Ušetřete tedy své peníze, čas a energii, kterou by jste snadno mohli strávit dohadováním se s dodavateli po zjištění závad způsobených nekvalitním návrhem vytápění.
 
U nás projekt zaplatíte jednou a může již zahrnovat nejen náležitosti které vyžadují stavební úřady, ale také podrobné a úplné, tedy "prováděcí" řešení se všemi výpočty a nastaveními.

 
Kolik to bude stát?  To je nyní příliš obecná otázka, na kterou lze bez podrobných informací jen těžko odpovědět a při tom nelhat.

Kontaktujte nás a dozvíte se nejenom konkrétní cenu za projektovou dokumentaci pro Váš projekt, ale možná spoustu dalších informací, které Vám ušetří peníze, čas a spoustu problémů.

 

Chcete ušetřit další peníze?

Chcete ušetřit až 75% nákladů za topení?

Pak nás kontaktujte, dozvíte se o dalších možnostech

jak ušetřit, pokud svěříte svoje vytápění nám.