Jak uspořit za vytápění

elektronické termostatické hlavice

a

bezdrátové systémy regulace úspory tepla Základní rozdělení:

Bezdrátové systémy zónové regulace spotřeby tepla s centrálním řídícím systémem jsou velmi vhodné do rodinných domů a bytů s větším počtem místností. Dky svým možnostem a dosahu signálu jsou vhodné také do administrativních a výrobních prostor, kde je požadavkem komfortní a jednoduchá obsluha, maximální úspora provozních nákladů a kde jsou vyšší požadavky na designové řešení interierových doplňků.

Autonomní elektronické hlavice a adaptéry mohou být jakožto samostatné prvky použity prakticky kdekoliv - od panelákových bytů, přes rodinné domy až po firemní prostory.
 

 

Bezdrátové systémy s centrálním řídícím systémem

  • Elektronické bezdrátové hlavice systému Living by Danfoss – cenově dostupné řešení bezdrátové zónové regulace spotřeby tepla na velmi vysoké technické úrovni s moderním designem a jednoduchým ovládáním v českém jazyce.

Řízení teplot v místnostech a kontrola spotřeby energie v jednom.

Úspora energie až 23%, při využití všech schopností řídícího systému.

Bezdrátové hlavice Living connect pro ovládání z jednoho místa pomocí řídícího systému s barevným dotykovým displejem. Řídící systém Danfoss Link CC umožńuje nastavovat provoz pro jednotlivé radiátory (až 30 hlavic), skupiny radiátorů v jedné místnosti, spolehlivě odřídí regulaci podlahového vytápění, dále může programově ovládat spínání elektrospotřebičů, plynového kotle nebo elektrokotle atd. Dosah bezdrátové komunikace hlavic a bezdrátových spínačů je až 30 metrů. Pokud je to málo, nebo pokud je signál více odstíněn stavebními konstrukcemi – žádný problém, můžeme použít opakovač signálu, který dosah prodlouží až na dvojnásobek. Můžeme řadit více opakovačů za sebou do série, takže překonání vzdálenosti až 90m je realizovatelné.

Autonomní elektronické hlavice a adaptéryJedná se o uživatelsky méně komfortní a levnější řešení, které však přes to umožňuje dosáhnout značné úspory tepla. Pro jednotlivé hlavice nebo adaptery se dají nastavit různé časové programy se dvěmi nebo třemi teplotními hladinami. Jedná se obecně o bateriová zařízení,
kompatibilní s většinou hlavic a ventilů na trhu. Základní funkce obdobné jako u elektronických hlavic z bedrátových systémů, ovšem bez možnosti centrálního ovládání z jednoho bodu. Životnost baterií je řádově roky - běžné tužkové nebo mikrotužkové.
  • Living by Danfoss – elektronická hlavice v provedení Living Ecopokročilá technologie, moderní design, příjemná cena. Podrobnosti zde.

  • Elektronické hlavice eQ-3, typ "K" – ekonomický model elektronických hlavic s praktickým klávesovým ovládáním. Kompatibilní s většinou ventilů Heimeier a Danfoss, ostatní na dotaz. Podrobnosti zde.


  • Elektronické hlavice HS-COMET ekonomický model elektronických hlavic. Praktické programování pomocí počítače přes USB rozhraní. Kompatibilní s většinou ventilů Heimeier a Danfoss, ostatní na dotaz. Podrobnosti zde.

  

  • E-PRO – elektronický, počítačem programovatelný adapter pro termostatické hlavice Heimeier, je určený především pro desková tělesa VK, ale běžně použitelný i na litinové žebrové radiátory. Více podrobností o E-PRO.
 
 
 
Uvažujete o elektronických hlavicích?

Chcete ušetřit peníze za teplo?


Neváhejte a pošlete nám poptávku.