jak vybrat nejvhodnější topení

krbové výměníky ano či ne?


Chcete ušetřit své peníze?

Možná k tomu stačí, když si přečtete následující text!

Krbové výměníky jsou dnes módním hitem
, ovšem pokud má být dodržena logika otopné soustavy a bezpečnost jejího provozu, tak většinou dosti problematickým.

 
Rádi vám tuto problematiku vysvětlíme, v klidu, třeba při posezení u dobré kávy - přijměte naše pozvání a objednejte se telefonicky k bezplatné konzultaci.

Nebo využijte naší nabídku technického doporučení

zcela zdarma.

Informace si přečtěte níže.

  • Problémy (resp. komplikace, které neúměrně zvyšují cenu realizace), nastávají zejména u kombinace krbové vložky s nízkoteplotními systémy a především u krbové vložky v relativně "malém" objektu. Dokážete se těmto problémům symi vyhnout? nebo je alespoň pojmenovat?
  • Malý objekt je myšleno z pohledu jeho tepelných ztrát, ale někdy také z pohledu velikosti dané místnosti nebo celého domu. Víte proč? Je váš dům nebo byt vhodný?
  • O vhodnosti použití často rozhoduje též vhodné situování krbu nebo krbových kamen s teplovodní vložkou do místnosti. Jste si jisti, že je krb s teplovodní vložkou u vás v dané místnosti vhodně situován?
  • Aby bylo možné u krbového výměníku dosáhnout úsporného provozu s dostatečným efektem na zbytek topné soustavy a tím dosáhnout provozních úspor za topení, je nutné bezpodmínečně dodržet některé vztahy a základní pravidla návrhu i instalace. To však leckdy stojí nemalé finanční částky. Víte jaká pravidla je nutné dodržet?
  • Vždy je nutné správně vyřešit bezpečný provoz a do systému zakomponovat správné ochranné a bezpečnostní prvky, aby nemohlo dojít k poškození majetku nebo dokonce úrazu osob (například při přetopení). Tyto aspekty opět zvyšují cenu instalace, zejména mají-li být opravdu funkční a účinné. Víte zcela jistě jaké bezpečnostní prvky musí být použité právě ve vašem případě?
  • Bezpečnost provozu krbu nebo krbových kamen s teplovodní vložkou je velmi často stavebníky podceňována a montážními firmami "taktně" zanedbávána, aby se celková cena zdála nižší a došlo k objednávce. To následně vede k pravidelnému přísunu čtenářsky vděčných témat do rubrik různých mediálních plátků a černých kronik. Chcete opravdu riskovat zdraví svých blízkých?
  • Mnoho uživatelů je po prvním roce užívání krbu nebo krbových kamen s teplovodní vložkou zklamáno, protože nedosáhli očekávaných úspor. Myslíte si, že může být tím důvodem třeba nevhodné zakomponování dodatkového zdroje do topného systému?
  • V mnoha případech se tak zcela ztrácí primární účel, kterým bývá topení krbovou vložkou "téměř zdarma". Tam, kde se na výstavě nebo v předváděcím show romu diskutovalo o návratnosti, se náhle z tohoto pojmu stává zcela bezvýznamné slovo bez časového rozměru. Proč chcete tento doplňkový zdroj tepla vy? Kvůli úsporám?

 

Obecná rada za závěr:
Realizace krbové vložky je pro Vás z čistě finančního hlediska možná zcela nenávratnou investicí. Pokud si tento doplňkový zdroj tepla prostě chcete pořídit "za každou cenu", pak nám rovnou pošlete poptávku. Pokud o něm uvažujete kvůli dosažení úspor za energii, pak nás kontaktujte tím spíše. Každopádně je však potřeba vše posoudit individuelně.

Problematika krbů a krbových kamen s výměníkem je celkem obsáhlá a relativně složitá. Protože stojíme o to, aby jste byli našimi plnohodnotnými partnery a měli dostatek informací k rozhodování, připravili jsme pro vás zcela zdarma několik základních doporučení, kterými je vhodné se při rozhodování řídit. Pokud nám zašlete dotaz pomocí kontaktního formuláře a vyplníte do něj své identifikační a kontaktní údaje, zašleme Vám tyto informace do 48 hodin zcela zdarma zpět na váš e-mail.

Vaše kontaktní údaje použijeme pouze pro výše popsaný účel a rozhodně je nebudeme poskytovat třetím osobám bez vašeho svolení.


Rozhodně jsme připraveni váš záměr zrealizovat k vaší spokojenosti – kontaktujte nás a domluvte si schůzku.

Uvažujete o krbovém výměníku?

Nejste si jisti, jestli to bude mít smysl?

Chcete ušetřit za teplo až 75%?


Neváhejte a pošlete nám poptávku.