Jak ušetřit za teplo – rady, tipy a souvislosti, úvod.

 Nechci pasivně čekat na rady, mám zájem o návrh konkrétního řešení.

80% všech bytových domů v ČR utrácí za teplo více než je nutné. Možná i Vaše SVJ utratí za teplo zcela zbytečně o desítky procent více, než kolik odpovídá skutečné energetické potřebě vašeho domu. Hlavní příčiny vždy souvisí se stavem topné soustavy. Souvisí také s mírou angažovanosti jednotlivých vlastníků, s jejich ochotou rozhodnout o využití dávno známých postupů ve prospěch majitelů bytů a všem tak snížit náklady na bydlení. Metody ke snížení nákladů na vytápění prostřednictvím optimalizace topné soustavy jsou relativně jednoduché a v praxi odzkoušené. Pro jejich aplikaci postačují významně nižší investiční prostředky, než při zateplení domu. K uvedení topné soustavy domu do energeticky úsporného a funkčního stavu, obvykle postačí cca jedna desetina částky, nutné pro zateplení. Naopak návratnost investice je ve srovnání se zateplením o mnoho rychlejší.  Typicky 3 až 6 let (zateplení typicky 15 až 40 let). 

Provedení optimalizace topné soustavy je tedy z pohledu posouzení návratnosti a zlepšení komfortu bydlení velmi výhodné, o tom není pochyb.  Zdaleka největším problémem tedy zůstává změna myšlení vlastníků bytů. Změnit myšlení lidí samozřejmě neumím. Umím však posoudit souvislosti a vybrat pro Vás tu nejvhodnější variantu řešení s ohledem na finanční možnosti SVJ.  Mohu Vám pomoci vysvětlit důležité aspekty ostatním členům Vašeho SVJ nebo bytového družstva. 

Zcela vyčerpávající a podrobné vysvětlení se do podobného textu samozřejmě nevejde. Ani zde nemohu reagovat na všechny Vaše dotazy. K tomu je daleko vhodnější osobní setkání, spojené třeba se zhodnocením stavu Vaší topné soustavy. Po seznámení s aktuálním stavem, mohu navrhnout nejvhodnější řešení přímo na míru a připravit Vám konkrétní rozpočet. V takovém případě mne kontaktujte, rád Vám pomohu. Můžete mi zavolat. Můžete mi také napsat stručný dotaz nebo poptávku prostřednictvím webového formuláře. Pokud uvedete svůj telefon, pak Vám zavolám zpět, nebo některý z mých kolegů.

 Slíbil jsem Vám konkrétní rady, tady jste je zatím nenašli? Své sliby vždy plním! Toto byl jen úvod. Připravil jsem pro Vás rovnou i 1. díl, kde již najdete zcela konkrétní informace:
 

Jak ušetřit za teplo – rady a souvislosti, 1. díl

 Jak ušetřit za teplo - rady a souvislosti, 2. díl

Jak ušetřit za teplo - rady a souvislosti, 3. díl

Jak ušetřit za teplo - rady a souvislosti, 4. díl

 

Kontakty: Miroslav Svěrák, AllTech s.r.o., Krhanic 38, 257 42 Krhanice, tel. 606 626 176

Pobočka Praha 4: Na Hřebenech II, 783/25, tel.: 241 400 978, 721 400 404

e-mail: alltech@alltechsro.cz; Miroslav.sverak@alltechsro.cz

 www.TepelnaCerpadlaProBytoveDomy.cz

www.TopimeChytre.cz

www.AllTechsro.cz